Аукціони земель сільськогосподарського призначення на ProZorro.Sale

1 липня 2021 року в Україні набере чинності закон, який регламентує внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо циклу сільськогосподарських земель. Чи будуть майбутні земельні аукціони справді прозорими? Це питання хвилює як первісних власників землі, так і потенційних клієнтів тактично значущого сьогодні джерела. Якщо у вас теж є багато питань стосовно прозорих торгів, то перейдіть на сайт uub.in.ua для отримання більшої кількості інформації.

Земельні аукціони в Україні — як уряд планує регулювати новітні ринки?

ВРУ прийняла історичне для країни рішення в ніч на 31 березня 2020 р. Однак, враховуючи складну економічну ситуацію, повноцінний продаж землі розпочнеться лише через рік від дати прийняття. Зараз пропонується ряд обмежувальних заходів: наприклад, на аукціоні за землю один учасник зможе розраховувати максимум на 100 га сільськогосподарських угідь.

Протягом десятиліть держава зберігала мораторій на продаж сільськогосподарських земель. І це за умови, що Україна є одним з найбільших виробників сільськогосподарської продукції у світі. А також остання європейська країна з чинною забороною на проведення відкритих аукціонів для сільськогосподарських земель. Відкриття повноцінного ринку землі супроводжувалося безперервними суперечками та протестами дрібних землевласників, які не витримували суперництва гігантських агрохолдингів.

Першочерговим завданням нових законодавчих актів, включаючи оновлений Земельний кодекс, є запобігання масовій купівлі сільськогосподарських земель, запобігання виникненню окремих монополій та ще більшої кількості корупційних схем у тендерах на землю. Державне підприємство «Прозорро.Продажі» може стати вірним помічником у цьому – унікальної системи, яка здатна забезпечити проведення чесних та відкритих для публічних торгів аукціонів з продажу земель сільськогосподарського призначення.

Електронна система ProZorro.Sale була створена в 2016 році як технологічний, одночасно зручний та зрозумілий інструмент для продажу на відкритих аукціонах державної, комунальної та пізніше приватної власності. Сьогодні учасники, які прийняли участь у торгах на Українській універсальній біржі, буквально, не виходячи з власного офісу чи зручного домашнього крісла, можуть придбати або взяти в оренду квартиру, приміщення для власного бізнесу, виробниче обладнання, машини та вантажівки та багато іншого майна.

На сьогоднішній день на сайтах ДП «Прозорро.Продаж» проведено 271 тис. публічних аукціонів, включаючи платформу УУБ, на яких зареєстровано 18,5 тис. учасників. За їх підтримки держава отримала 23,9 млрд. грн.

 

Аукціони земель сільськогосподарського призначення на ProZorro.Sale